Bedelli sözlük
recep tayyip erdogan 14 nisan konya bedelli konusmasi Bedelli Sözlük
Kaçak 2Sen Askerde Cok Dayak Yersin 1kamuda memurum 3Askerlik Tecil 56pasaport 2üniversite terk tecil mümkün mü 1Kamuda calisiyorum tecilim bittigi zaman isten cikarma olur 19bakaya ve yoklama kacaklarinin guncel durumu 1288 liler ne durumda 4eve polis gelme olayi 2Bedelli konusunda duyum alan varmi 5Isyerine yazi gelme ihtimalini arttiran sebepler 6celp dönemi tercihi 1Askerlik subesinden tebligat 4para cezalari 82018 11Bedelli Askerlik Son Durum Teorileri 1390 dogumlular son tecil tarihi 1derdimizi tam anlatamiyoruz 3Bedelli Nedenleri 19Kilodan muaf 7Tebligat 11emresar 1askere gitmeyen sivil ölüme mahkum ediliyor 1201120142017 4
güncel başlıklar

recep tayyip erdogan 14 nisan konya bedelli konusmasi

1. cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın meydanlarda yaptığı ortak konuşmadır. her meydanda aslında bedelli askerlik konusu anlatılmamıştır. bahsedilmek istenen millet vekillerinin seçilme yaşının 18'e çekilmesi ve 18 yaşına girdiği andan itibaren askerlik yapmakla yükümlü olan bu millet vekillerinin askerlikten muaf edilmesi gerektiğini topluma ifade etmeye çalışmıştır. bedelli askerlik bekleyenler içinse tamamen bir yanlış anlaşılmadır. askerlik hakkında kararı siz vereceksiniz lafı, 18 yaşındaki millet vekillerinin askerlik durumudur.

Yanlış anlaşılma bedelli askerlik bekleyenleri umutsuzluğa sokmamalıdır. çünkü konuşmada önemli başka mesajlar yer almaktadır.

çıkartılabilecek sonuçlardan birisi askerlik yaparak ülkeye sağladığınız kazanç her şey demek değildir diyor. örneğin millet vekili olan bir kişi ülke çıkarları için çalışacağı için bir asker kadar önemli bir görevi yerine getirmiş sayılmalıdır demek istiyor. aynı şekilde ülkeniz için bir işte çalışmak, iş kurmak ekonomiye gelir sağlar. neden bunu düşündüğüm ise cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın şu sözlerinde saklı.. diyor ki;

"Bugün ülkemizde 18-25 yaş arasındaki gençlerimizden vergi mükellefi olanların, yani kendi işini kurmuş bulunanların sayısı ne kadar biliyor musunuz? Tam 132 bin gencimiz kendi işini kurarak 2016 yılında 13 milyar 757 milyar lira kazanç bildirdi Kılıçdaroğlu. 1 milyar 709 milyon lira vergi ödediler ey gidi Kılıçdaroğlu. Gençlerimizin sadece bir yılda ödediği vergi Ankara-Konya hızlı tren hattının inşa bedeline denktir. Bu kadar büyük işler yapan gençlerimizden seçilme hakkını nasıl esirgeyebiliriz?"

Bu ekonomik büyüklüğün farkında olan sayın cumhurbaşkanı bedelliye sıcak bakmıyorsa, kimse bakamaz. çünkü bedellinin geciktiği her saniye işletmeler kapanmaya, işsizlik artmaya devam ediyor. Genç yaşta iş kuruyorsunuz ve ailenize bakıyorsunuz fakat 12 ay askerlik yapıp tüm müşterilerinizi kaybediyorsunuz. Bunun mantıklı bir tarafı yok. İşini kuran kişi bedelini ödeyip işini sürdürmelidir.


2017-10-27 07:20:56

En Son Açıklama