Bedelli sözlük
Bedelli icin neden twitter kullanmaliyiz Bedelli Sözlük
Kaçak 2Sen Askerde Cok Dayak Yersin 1kamuda memurum 3Askerlik Tecil 56pasaport 2üniversite terk tecil mümkün mü 1Kamuda calisiyorum tecilim bittigi zaman isten cikarma olur 19bakaya ve yoklama kacaklarinin guncel durumu 1288 liler ne durumda 4eve polis gelme olayi 2Bedelli konusunda duyum alan varmi 5Isyerine yazi gelme ihtimalini arttiran sebepler 6celp dönemi tercihi 1Askerlik subesinden tebligat 4para cezalari 82018 11Bedelli Askerlik Son Durum Teorileri 1390 dogumlular son tecil tarihi 1derdimizi tam anlatamiyoruz 3Bedelli Nedenleri 19Kilodan muaf 7Tebligat 11emresar 1askere gitmeyen sivil ölüme mahkum ediliyor 1201120142017 4
güncel başlıklar

Bedelli icin neden twitter kullanmaliyiz

1. Bedelli Bekleyenler Neden Twitter Kullanmalı ?

Sosyal medya kuşkusuz günümüzün vazgeçilmezi ama biz sosyal medya deyince sadece Facebook aklımıza geliyor. Twitter’danda şeytandan korkar gibi korkuyoruz.
Öncelikle Twitter nedir? sorusunu cevaplayalım.
Twitter internette kullanılan yaygın tabirle bir mikroblog. Çok açıklayıcı oldu değil mi? :) ) Peki mikroblog deyince ne anlamalıyız? Mikroblog kişilerin veya kurumların o an ne yaptıklarını, kendileriyle ilgili haberleri, hissettiklerini ve düşüncelerini kısa mesajlar halinde paylaştığı bir platformdur. Kısacası bir sosyal mesajlaşma platformu olarak da düşünebiliriz.
Twitter ne işe yarar?
Twitter’ın ne olduğu hakkında az çok fikir sahibi olduk. O halde Twitter ne işe yarar? sorusunu cevaplayalım. Twitter kişilerin kendileriyle ilgili düşünce ve haberleri 140 karaktere sığacak mesajlar halinde paylaşmaya yarıyor. Bu kısa mesajlara tweet deniyor. Mesajlarınızda resim ve videolara linkler (bağlantılar) ekleyerek onları da paylaşabilirsiniz. Aslında böyle bakınca Facebook’daki durum güncellemelerinden pek farkı yok gibi duruyor.
Twitter biz bedelli askerlik bekleyenlerin en büyük silahı hani bakan veya vekillere tv kanalları aracılığı ile sorulan ‘Bedelli Askerlik çalışması var mı ? soruları hep bu twiter kullanıcıların tv kanallarına veya gazetecilere yapılan baskılar sonucu sorduruldu.İşte buraya DİKKAT tv kanallarında programları izlerken fark etmişsinizdir sunucunun elinde ya tablet yada telefon vardır sunucu aynı zamanda twitter aracılığı ile halkında nabzını takip eder ona göre programını şekillendirir yani canlı yayına anlık olarak müdahale edebilirsin. Twitter mesajınızı en hızlı şekilde iletmenizi sağlayacak ve ilgili kişi ile doğrudan iletişim kurulabildiği bir platformdur.
Sen Bedelli Askerlik bekleyen arkadaşım 2016 yılının bitmesine kaldı 1,5 ay bu zaman zarfında bedelli askerliğin kaderide bizim twitter ne kadar güçlü olduğumuza bağlı. Prangalarını kır,tabularını yık ve kendine bir twitter aç :))
Twitter’a nasıl üye olunur? Twitter hesabı açmak :
Kısacası Twitter bize hem ilgilendiğimiz konuları takip edebileceğimiz hem de kendi düşüncelerimizi paylaşabileceğimiz güzel bir ortam sağlıyor. Peki Twitter kullanmak için ne yapmalısınız? Yapmanız gereken bir Twitter hesabı açmak.

Twitter kayıt formuna geçerli bir mail adresi girmelisiniz!
Twitter hesabı açmak çok kolay öncelikle Twitter sitesine http://twitter.com/ adresinden giriyorsunuz. Karşınıza çıkan sayfanın sağ alt kısmındaki kayıt formunu doldurup Twitter’a Kaydol butonuna tıklayıp gönderiyorsunuz. Bu arada şifre oluşturmakta güçlük çekiyorsanız Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur? konulu yazımdan faydalanabilirsiniz.
Güvenli bir şifre oluşturmayı unutmayın!

Bu basamakta kendimize bir Twitter kullanıcı adı seçmemiz gerekiyor bu aynı zamanda Twitter adresimizi de belirleyecek (http://twitter.com/ferhatdogan gibi) , uygun bir kullanıcı adı belirledikten sonra tıklayıp Hesabımı oluştur‘a tıklıyoruz.
Hesabı oluştur‘a tıkladıktan sonra twitter öğretmeni bizi karşılayıp temel özellikleri tanıtıcak :) Bence sayfada çıkan talimatlar kullanımı öğrenmek açısından yeterli. Açılışta çok fazla kişi eklemenizi istiyor ve sıkıcı geliyor zamanla o yuzden sol üstteki beyaz kutucuğun hemen altındaki Bu adımı atla yazısına tıklayabilirsiniz.
Profili oluştur adımında Twitter’da gösterilecek resminizi ekleyebilirsiniz ve kişisel bilgiler kısmına da kendinizle ilgili birşeyler yazabilirsiniz. Bu arada mailinize gelen aktivasyon linkine tıklamayı unutmayın! Kayıt olma işlemini tamamladıktan sonra Twitter nasıl kullanılır kısmına geçebiliriz.
Twitter nasıl kullanılır? Tweet Atmak ya da Twit Atmak :)
Profil adımını da tamamladıktan sonra artık Twitter kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tweet atmak ya da türkçe deyişle twit atmak. İlk tweet’inizi atmak için sağ üstteki mavi tüy simgesine tıklayabilir veya sol üstte isminizin altındaki “Yeni tweet oluştur” kısmını kullanabilirsiniz. Eğer belli bir kişiye tweet atmak istiyorsanız, Ara kısmından kişinin ismini yazıp sayfasını bulduktan sonra ordan mesaj gönderebilirsiniz veya kişinin Twitter kullanıcı adını biliyorsanız mesajınızın başına @KullaniciAdi (@ferhatdogan gibi) yazıp mesajını yazıp Tweetleyebilirsiniz. Bu işleme mention tabir edilmekte..
Trending Topic (TT) nedir? TT olmak ne demek? TT yapmak ne demek?
Son olarak da Dünyadaki veya Türkiye’deki trendleri Gündem kutucuğundan takip edebilir isterseniz Değiştir’e tıklayıp Türkiye’de gündemde neler varmış görebilirsiniz. Bir konunun gündeme yerleşmesine TT olmak tabir ediliyor. (Trending Topic ‘den geliyor yani Trend haline gelen konu demek) TT olan konulara mesaj atmak için TT olan kelimeleri tweetlerinizde kullanmanız yeterli.
Örneğin Gündem listesinde #BedelliAskerlik varsa ve TT olan konuda mesaj yazmak istiyorsak tweetimizin içerisinde bu ibarelerden birini kullanmamız yeterli. “700 bin bakayanın beklentisi #BedelliAskerlik” gibi.
Hashtag nedir? ya da Hashtag ne demek? ya da Hashtag nasıl yapılır? ya da Hashtag nasıl eklenir? Hashtag nasıl açılır? # ne demek
Öncelikle hashtag ne demek? onun cevabını verelim, tag ingilizcede etiket demektir. Hashtag ise başlık etiketi anlamına geliyor, twitterda hashtag başına # işareti koyulan bir kelimeden ibaret. Peki hashtag nasıl eklenir? Twitter’da belli konulardaki mesajları gruplamak için bir kelimenin başına diez işareti olarak da bildiğimiz hashtag yani # karakteri eklenerek mesajlara dahil ediliyor. Peki hashtag nasıl açılır? Hashtag nasıl eklenir? Hashtag yapmak için klavyenizden Alt Gr ve 3 tuşlarına beraber basmanız gerekiyor. Mesela #ReisBedelliAskerlikİstiyoruz ibaresini ekleyip gönderebilirsiniz. Başında # karakteri olan bu kelimelere hashtag (heş teg veya Türklerin tabir ettiği gibi heş tag diye okunur :P) deniyor.
Retweet nedir? RT nedir? Retweet etmek ne demek?
Beğendiğiniz tweetlerin üstündeki Retweetle butonuna tıklayarak bu tweetleri kendi sayfanızda yayınlayıp takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Buna retweet etmek ya da kısaca RT deniyor. Genellikle önemli ve paylaşılması istenen mesajların (Kan aranırken vs) RT edilmesi yaygın birşey. Twitter’ın dizaynını son günlerde değişmesiyle çift taraflı ok simgesine tıklayarak RT yapabiliyoruz.Bu çok önemli özellikle twitter çalışmamızda ne kadar çok RT yaparsak o kadar çabuk TT oluruz.


2017-10-01 10:49:39

En Son Açıklama